Kolo Domácí : Hosté Termín zápasu Výsledek
1. TJ Baník Zabrušany : Sokol Suché "B" 05.09.2015 od 15:00 V - 5:3 (4:1)
2. FK Hrobčice "B" : TJ Baník Zabrušany 12.09.2015 od 17:00 V - 1:3 (0:1)
3. TJ Baník Zabrušany : FK Lahošť 19.09.2015 od 15:00 P - 1:3 (0:1)
4. Sokol Bořislav : TJ Baník Zabrušany 27.09.2015 od 14:00 V 3:6 (1:4)
5. TJ Baník Zabrušany : Sokol Kladruby 03.10.2015 od 15:00 V -  0:0 (0:0) - 5:4p
6. TJ Baník Ohníč "B" : TJ Baník Zabrušany 11.10.2015 od 14:00 P - 3:2 (1:1)
7. TJ Baník Zabrušany : VOLNO
8. TJ Baník Zabrušany : SK Dubí 24.10.2015 od 15:00 V - 7:0 (3:0)
11. Sokol Suché : TJ Baník Zabrušany 28.10.2015 od 12:00 P - 4:0 (0:0)
9. TJ Sokol Košťany : TJ Baník Zabrušany 31.10.2015 od 14:30 P - 2:0 (1:0)
10. TJ Baník Zabrušany : FK Bílina "B" 07.11.2015 od 14:00 P - 4:7 (1:4)

Aktuální tabulku naší soutěže naleznete zde.

10. kolo

TJ Baník Zabrušany   4 (1) : (4) 7   FK Bílina "B"

Měli jsme před sebou poslední sezóny a ještě k tomu na domácí půdě. I proto jsme chtěli urvat doma vítězství a napravit konečně smolné výsledky z předchozích utkání. Do zápasu jsme vstoupili bez větších změn v sestavě. Ačkoliv úvod zápasu byl vyrovnaný a my si dokázali vytvořit několik šancí, tak se opětovně ukázalo jak špatní jsme v zakončování a také se potvrdilo, že naši útočníci nejsou ve střelecké formě. V 5. minutě spálil šanci z brejku Peclinovský, do kterého jej vyslal Koníček. O pár minut později se do slibné pozice dostal Fazekaš, bohužel však střílel již z příliš velkého úhlu a trefil pouze boční síť. Po neproměněných šancích se do vytváření šancí pustil soupěř a hned tu první využil! V 12. minutě po krásném pasu se dostal do gólovky Bílinský Lhota a svoji šanci proměnil, tabule ukazovala 0:1! Nestihli jsme se ani vzpamatovat a situace se opakovala, v 15. minutě se opětovně uvolnil Bílinský Lhota a zvýšil na 0:2. To že budeme prohrávat 0:2 po 15 minutách hry jsme opravdu nečekali a už vůbec ne po úvodu utkání. V 23. minutě přišel další šok, po špatné komunikaci v obraně domácích se k míči dostal Bílinský Lhota a technickou přízemní střelou k tyči zkompletoval svůj hattrick. O výsledku zápasu jakoby bylo téměř rozhodnuto a tato situace uklidnila hostující celek. Nepozornosti a nedůrazu využil domácí Koníček a v 25. minutě po průniku středem hřiště snížil náskok soupeře na 1:3 Bohužel se stal přesný opak efekt, který měl náš snižující gól mít. Místo toho, abychom se vzchopili a začli bojovat jako celek jsme se zbytečně stáhli a opětovně nechali soupeře chopit se otěží zápasu. Hostující celek neustále zvyšoval svoji aktivitu, kterou dokázal zužitkovat v 37. minutě, kdy hostující Bruzda přidal 4. Bílinskou branku. Stav 1:4 vydržel do konce poločasu, během kterého jsme sáhli hned k několika změnám. Začátek druhého poločasu byl pro nás otřesný, hned po 20 vtěřinách jsme ztratili míč ve středu hřiště a to kvůli banální chybě ve středu hřiště, 4. branku v zápase si připsat Bílinský Lhota. V průběhu druhého poločasu se na trávník podívali Hloch, Polcar, Kopačka a Kadeřábek, jejiž aktivita dokázala oživit naši hru, bohužel však nedostatečně. Závěr zápasu nám přinesl gólovou smršť. V 60. minutě přidal další branku Koníček po krásné kombinaci s Hánou. Chvilku poté - v 75. minutě zkompletoval svůj první hattrick v dresu domácího celku Koníček. Tímto gólová smršť ovšem nekončila., v 78. minutě se k přízemní sřele zpoza velkého vápna dostal Fazekaš, která skončila v brance a přidal tak svůj již 7. gól v této sezóně! Stav 4:5 a domácí jsme se začli motivovat "Máme je na lopatě! Pojďme! Přidáme toho vyrovnávacího!". To ovšem platilo pouze pár vteřin, v 78. minutě, jen pár vtěřin po odpískání rozehry se hosté pustili do akce po levé straně, centrovaný míč se nešťastně odrazil k soupeři, která jej pomocí kolena dopravil za čárovou branku. Branka na 4:6 domácí celek zaskočila a ten již nebyl schopen vrátit se do hry. V 85. minutě jsme inkasovali poslední branku zápasu. Konečný výsledek TJ Baník Zabrušany 4 : 7 FK Bílina "B".

9. kolo

TJ Sokol Košťany   2 (1) : (0) 0   TJ Baník Zabrušany

Do zápasu proti Košťanům jsme vstoupili s chutí a pocitem potřeby napravit výsledek z posledního zápasu. Tamní soupeř měl ve svém týmu pouze 4 hráče starší 20 let! Tento rozdíl byl i jasně vidět na hrišti, mladí hráče soupeře byli chtiví, běhaví a s velkou dávkou sil, které našemu týmu, jehož věkový průměr je daleko přes 30 let znatelně chyběly. Začátek zápasu i tak patřil nám, byli jsme důraznější a získávali tak více míčů, které jsme následně centrovali za obranu soupeře, kde se do jednoho brejku za druhým pouštěl Peclinovský. Jedna z našich nejnadějnějších akcí se odehrála v 22. minutě. Krásou pro oči nejednoho z diváků byla rychlá kombinace Peclinovského s Rejfkem a následný pas od Rejfka za obranu domácích, který Peclinovský bohužel nedokázal překonat po celý zápas výtečně chytajícího brankáře domácích a ten jeho střelu vytáhl konečku prstů. Podobných akcí a brejků jsme v prvním poločase měli dokonce 7! Bohužel se opět ukázalo, jak se trápíme v zakončení. Jak se říká "nedáš - dostaneš" a tak ve 40. minutě po akci ze středu hřiště přízemní střelou překonal Zabrušanského Poštu Košťanský Tvrdík. Stav 1:0 pro domácí vydržel i do poločasu a my tak měli nad čím přemýšlet. Během poločasové pauzy sáhl trenér Polkoráb ke dvěma střídáním a několika změnám v sestavě. Rejfek se stáhl do středu zálohy, zatímco Kadeřábek propustil kraj zálohy Hánovi a v útoku nastoupil Řezáč za střídajícího Koníčka. Ačkoliv střídání naší hře pomohlo a dosáhli jsme "oživení" hry, tak jsme bohužel opětovně nedokázali proměnit několik šancí - tu největší v 60. minutě spálil Peclinovský, když po brejku opětovně nedokázal překonat brankáře soupeře. V 66. minutě náš marný výkon potvrdil Košťanský Duben a rozhodl o vítězství 2:0 domácího celku.

11. kolo

Sokol Suché   4 (0) : (0) 0   TJ Baník Zabrušany

Státní a svátek a my před sebou měli vložené 11. kolo a to na půdě domácích Sokol Suché, kde jsme se měli utkat se zdejším "A" týmem. Po výsledku 7:0 z předchozího zápasu, kdy jsme na domácí půdě přestříleli SK Dubí jsme doufali, že se na vítězné vlně udržíme i v tomto zápase. Do zápasu jsme vstoupili v obdobné sestavě jako předešlý zápas a to proti soupeři, který prvních 15 minut hrál dokonce o 10 lidech. Výhody početní převahy jsme bohužel nedokázali využít a ačkoliv se naší útočníci ocitli v střeleckých pozicích, tak skórovat nedokázali. I díky početní převaze jsme v první dvacetiminutovce získali více ze hry, nepouštěli jsme soupeře k míči a byli jsme to my, kdo určoval tempo hry. V 5. minutě Peclinovský po brejku nezvládl situaci sám proti brankaři, unáhlil se se zakončením a míč putoval k rohovému praporku. O pár minut později se situace opakovala, Rejfek vyslla do brejku Peclinovského, který opětovně nedokázal situaci v klidu zakončit. Po několika dalších minutách se dostal k zakončení Rejfek, bohužel se mu míč sklouzl po nártu a střela neměla dostatečnou razanci. V 17. minutě viděl Budský žlutou kartu za hraní rukou. Po shruba 20 minutách náš tlak polevil a soupeř si začal vytvářet šance, získal herní jistotu a klid. Naši branku ovšem nijak vyrázně v prvním poločase neohrozil. Poločas skončil nerozhodným stavem 0:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili se změnou v útoku, kde Peclinovského nahradil Kopačka, s cílem oživit hru. Bohužel, jak je u nás již téměř zvykem se nám nepodařilo vstoupit do druhého poločasu. V 48 minutě jsme po špatném pokrytí soupeře inkasovali a hráč Suché - Janota si tak připsal svůj první gól v zápase. V 50. minutě sáhl trenér Polkoráb k dalšímu střídání a na kraji zálohy nahradil Polcar Hánu. Také proběhla změna v pozicích přímo na hřišti, Fazekaš se stáhl na střed zálohy místo Kadeřábka, který jej nahradil na kraji. Bohužel změna v útoku ani v záloze výrazně nepomohli k naší hře, možná právě naopak. Kadeřábek nezvládl uhlídat svoji stranu, načež domácí Janota prošel i přes obránce a přidal 2. branku v zápase. Stav 2:0 byl pro nás alarmující a poněkud nečekaný, bohužel se nám nic nedařilo a když už jsme se dostali na dosah branky soupeře, tak jsme nedokázali kloudně zakončit. To ovšem ještě nebyl konec, v 68. minutě se naše obrana rozhodla hrát ofsajd systém, bohužel jej nezvládla, domácí Janota se vydal sám na branku a brankou na 3:0 zkompletovla svůj hattrick. V 71. došlo na třetí střídání, na pravé straně nahradil Hlocha Pošta. Pošta ukázal, že i jako brankář na tom není zle rychlostně a překvapivě dokázal prohnat obranu Suché. Bohužel, prohnat obranu bylo to jediné co jsme dokázali, mizérie v zakončení očividně trápila pouze nás. V 84. minutě se opětovně uvolnil domácí Janota a brankou na 4:0 uzavřel skóre utkání.

Debakl 4:0 na půdě Suché jsme po výhře 7:0 nad SK Dubí, které se v současné době nachází na 2. místě v tabulce opravdu nečekali. Jako tým jsme opět ukázali jak velké skoky máme v našich výkonech. V jednom zápase dokážeme bez jakýchkoliv poznámek na stranu spoluhráčů, protihráčů a rozhodčí vyhrát s přehledem 7:0 a ukázat opravdu hezký fotbal a poté v druhém zápase není jediná minuta, kdybychom někomu něco nevyčítali nebo někoho neuráželi. Hráči by se měli nad tímto chováním zamyslet, protože pro některé je toto velmi demotivující, ztrácejí chuť hrát, bojí se cokoliv vzít samy na sebe a také proto, že toto na hriště nepatří.

8. kolo

TJ Baník Zabrušany   7 (3) : (0) 0   SK Dubí

Po týdenní pauze a po prohře v posledním zápase na hřišti Ohníče jsme do zápasu šli s velkou chutí zahrát si fotbal a ukázat, že se jednoho špatného výsledku nezalekneme. V základní sestavě došlo hned k několika změnám. Ke své premiéře v Zabrušanských barvách se do branky postavil Radek Pošta, zatímco do středu zálohy trenér Polkoráb postavil Martina Koníčka. Také došlo ke změně v útoku a záloze, na pravou stranou zálohy nastoupil František Hána, na levý kraj zálohy se z útoku stáhl Josef Fazekaš, zatímco do útoku se ze střední zálohy vysunul Zabrušanský kapitán Patrik Rejfek. Do zápasu jsme vstoupili výtečně, získávali jsme většinou míčů, přihrávky byly přesné a naše zbytečné ztráty míčů jako by byly minulostí. V průběhu první pětiminutovky jsme branku soupeře ohrozili hned 2krát, bohužel střely byly nepřesné a měly nedostatečnou razanci. V 7. minutě jsme se už ale dočkali, domácí Rejfek na šestnáctce zpracoval míč a tvrdou střelou k pravé tyči poslal náš tým do vedení. V 18. minutě se zranil stoper hostů - Janeček mladší a na hřišti jej tak nahradil Janeček starší. Po prvních 20 minutách došlo k menšímu útlumu a soupeř se dostal k několika příležitostem, bohužel chyběla koncovka, nebo nás v brance podržel výborně chytající Pošta. Pošta se v 32. minutě blýskl vynikajícím zákrokem, kdy plachtíci střelu do protipohybu vykryl konečky prstů. V 35. minutě tým Dubí doplatil známé pořekadlo "nedáš, dostaneš", na pravé straně zálohy se uvolnil skvěle hrající Hána, pronikl až k malému vápnu, odkud trefil pouze tyč. Pro nás ovšem šťastně, míč se totiž odrazil k dobíhajícímu Fazekašovi, který se neunáhlil, míč podržel, obehrál dobíhajícího obránce a vstřelil 2. branku pro domácí. Než se hosté stihli vzpamatovat z předešlé akce, tak hned následovala další. Hána se opětovně uvolnil na pravé straně, pronikl do šestnáctky soupeře a pokusil se o střelu z velkého úhlu, střelu ovšem tečoval brankář hostů, bohužel pro hosty pouze na malé vápno kde dobíhal domácí Peclinovský a ten zvýšil na 3:0. Soupeře jsme i dále tlačili, bohužel další branku jsme do konce poločasu nepřidali. Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejné sestavě a nutno říci, že tato sestava byla velmi produktivní, co se týče vstřílení branek. V 47. minutě soupeř fauloval ve velkém vápně Rejfka a pro domácí byl odpískán pokutový kop. Penalty se chopil domácí Koníček a vstřelil tak svoji premiérovou branku. Za stavu 4:0 se trenér domácích rozhodl k několika změnám a tak v 58. minutě skvěle hrajícího Hánu nahradil Polcar, v 65. minutě Koníčka nahradil Malátek a v 68. minutě Peclinovského nahradil Helwig, který jinak nastupuje na postu brankáře. Střídání naši hru oživilo a hned v 70. minutě domácí Fazekaš zvýšil na 5:0, přidal tak svoji druhou branku v zápase a šestou v sezóně. V 72. minutě se do brejku vydal domácí Helwig, bohužel nedokázal v klidu zakončit. Ovšem hned v 73. minutě se vydal do dalšího brejku a tentokrát již svoji šanci proměnil.  To, že budeme po 73 minutách vyhrávat 6:0 nikdo nečekal, ovšem i tak to stále nebyl konec. Na závěr zápasu - v 75. minutě obdržel Kůs žlutou kartu za faul na polovině soupeře. V 89. minutě po centru od Polcara zvýšil Rejfek a uzavřel tak skóre na konečných 7:0.

Po dlouhé době jsme opětovně ukázali, že když hrajeme jako tým, věříme si, podporujeme se a věnujeme se hře jako takové, nikoliv nadávkám a urážení druhých, tak umíme zahrát hezký fotbal a také vyhrát. Výhra 7:0 byla nečekaná, o to víc uspokojující. Doufejme, že si tyto výsledky přeneseme do dalších zápasů.

7. kolo

TJ Baník Zabrušany - VOLNO

V 7. kole III. okresní třídy jsme měli volný los a mohli jsme tak nasbírat dostatek sil na nadcházející utkání.

6. kolo

TJ Baník Ohníč "B"   3 (1) : (1) 2   TJ Baník Zabrušany

Zápasem s Ohníčem jsme chtěli napravit dojem z posledního zápasu, kdy jsme doma porazili Sokol Kladruby až v penaltovém rozstřelu. Bohužel jsme do zápasu opět nevstoupli, tak jak jsme si představovali. Špatně jsme napadali a přebírali hráče, zbytečně ztráceli míče na polovině soupeře, kde se útočníci opětovně trápili. V 18. minutě přišla první rána. Po špatné komunikaci naší obrany s brankařem a kvůli špatnému napadání se podařilo Ohníčskému útočníkovi Kindlovi hlavou přehodit gólmana Radka Poštu a poslat tak Ohníč do vedení 1:0. Pošta si v zápase s Ohníčem "užíval" svoji premiéru v dresu Baníku. Ovšem inkasovaná branka jako by nás probudila, začli jsme vyhrávat osobní souboje, zpřesnili jsme nahrávky a napadání soupeře jsme vysunuli až na polovinu soupeře. Během několika následujících minut jsme několikrát zamířili až do malého vápna soupeře, ovšem chybělo nám zakončení. V 33. minutě jsme se konečně dočkali, Fazekaš poslal balón vzduchem za obranu soupeře, kde jej Ohníčský stoper nezvládl odehrát, místo toho mu sklouzl po temeni. Této situace využil Peclinovský, který využil zmatení stopera a lobem překonal vybíhajícího gólmana. Náš nátlak ovšem nekončil, 3 minuty poté jsme se opět ocitli ve vápně soupeře. Odražený míč se dostal k Peclinovskému, který zpoza šestnáctky trefil tyč, míč se odrazil k Hlochovi, který bohužel k naší smůle prázdnou branku z 2 metrů přestřelil. Další 2 minuty poté prázdnou branku přestřelil Kadeřábek. Poločas tak skončil jen 1:1. ačkoliv jsme mohli vést o další 2 - 3 branky. Do druhého poločasu jsme vstoupili hned se 2 změnami, na pravé straně obrany Voráčka nahradil Kůs, na levé záloze Hlocha vystřídal Polcar. Druhý poločas začal bohužel přesně naopak než první skončil, hned po 7 minutých jsme inkasovali po individuální akci Čecháka. Ohníčtí vycítili, že nás tento gól zaskočil a hned několikrát nebezpečně kombinovali na hraně velkého vápna. Zaskočení ovšem netrvalo dlouho, po 10 minutých jsme se opět probudili a pustili se do dobývání soupeřovi branky. V 65. minutě  Fazekaš opětovně vyslal Peclinovského, který vysoký balón ve vzduchu tečoval patou a přehodil Ohníčského stopera. Bohužel se náš útočník pravděpodobně zalekl nabídnuté příležitosti a skákavý míč střílel "z první" a poslal jej vysoko nad branku soupeře. V 70. minutě přišlo další střídání, Kopačka nahradil a Peclinovského a hned v 76. minutě Hána vystřídal Kadeřábka. Čerstva krev výrazně oživila naši hru a to zejména dopředu. A právě v 81. minutě se ukázalo jak se střídání vyplatilo. Po centrovaném míči od Kůse zpracoval míč Kopačka a nabídl jej na malém vápně Fazekašovi, který přidal svoji 4. branku v sezóně a vyrovnal na 2:2. Bohužel se opět ukázalo jak laciné góly dostáváme a jak moc se na vstřelení gólu nadřeme. V 87. minutě, tedy jen pár minut po vstřelení branky se po faulu kousek od poloviny hřiště postavil k míči Čechák, který poslal míč do šestnáctky, kde naše obrana zaváhala, nedokázala míč odhlavičkovat, až se k hlavičce samotné dostal Ohníčský Hruška a rozhodl tak o konečném stavu 3:2 pro domácí.

Baník si prohrou v Ohníči připsal již 2. nulový zisk bodů a zkomplikoval si tak svoji cestu za postupem do Okresního přeboru. Doufejme, že 1 volný víkend klukům pomůže k nabrání sil, utřídění myšlenek a také k doladění sestavy, která se pořád není optimální.

5. kolo

TJ Baník Zabrušany   0 (0) : (0) 0   Sokol Kladruby

5 : 4p

Do utkání jsme vstoupili s cílem potvrdit výsledek z předchozího utkání, kdy jsme přestříleli Bořislav vysoko 6:3. Bohužel hned od začátku utkání bylo jasné, že to nebude tak snadné, jak jsme si mysleli. Soupeř dobře napadal již na naší polovině a my nedokázali chvíli podržet míč. První polovinu utkání jsme se zbytečně snažili hrát výhradně přes levou stranu, pravá strana tak byla témeř nevyužitá, ačkoliv se jí prostoru v řadách v soupeře naskytlo dostatek. Následkem bylo, že se nám po první půlhodině podařilo utahat Hlocha. V útoku jsme na tom nebyli o moc lépe - útočníci, zejména Peclinovský očividně neměli svůj den a nezvládli zpracovat, podržit či kloudně přihrát míč a jakákoliv snaha o kombinaci byla marná. Soupeř na tom naštěstí nebyl o moc lépe a nijak výrazně naši branku neohrozil. Teprve ve 40. minutě přišlo první ohrožení soupeřovi branky, když Rejfek pálil z 20 metrů, bohužel těsně nad. Poločas tak skončil 0:0 a my šli do kabin s potřebou něco změnit. První změnou byla změna v útoku, kdy Peclinovského nahradil Hána. V 52. minutě došlo k dalšímu střídání a na levou zálohu se dostal střídající Řezáč. Střídání a úbytek sil soupeře pomohlo naší hře, bohužel gólu jsme se nedočkali ani přes nátlak v soupeřově vápně během posledních 20 minut. Po 90 minutách byl tak stav 0:0 a čekal nás penaltový rozstřel. Ten jsme díky trošce štěstí a naší brankařské jedničce Helwigovi vyhráli 5:4 a získali tak prémiový bod.

4. kolo

Sokol Bořislav   3 (1) : (3) 6    TJ Baník Zabrušany

Do 4. utkání podzimní části sezóny jsme vstoupili s chutí napravit výsledek z předchozího zápasu, kdy jsme doma podlehli 1:3 FK Lahošť. Od začátku byla na hřišti vidět naše převaha, bohužel jsme nedokázali proměnit několik šancí a v 22. minutě jsme na to doplatili, když se do nebezpečného brejku po pravé straně pustil domácí útočník Kinzl a z velkého úhlu překonal Helwiga. Prohrávali jsme 1:0. Ničeho jsme se ale nezalekli, konečně jsme po dlouhé době ukázali týmového ducha a nepřestali hrát, právě naopak – zlepšili jsme napadání, získali jsme 90% míčů z výkopů gólmanů a několikrát opětovně ohrozili soupeřovu branku, štěstí nám ale nepřálo. Dokonce v 29. minutě se po krásném centru od Malátka dostal k nebezpečné hlavičce Peclinovský, míč se ovšem pouze svezl po brankové čáře a odrazil se od tyče zpět do pole. I tak, jsme zareagovat dokázali poměrně rychle, v 33. minutě našel Peclinovský z rohového kopu Rejfka a ten hlavou vyrovnal na 1:1. Domácím jako by došly síly a nedokázali si přesně přihrát, toho využil na středu Fazekaš, kde vybojoval míč a posunul kupředu Polcara, který se dostal až na malé vápno soupeře, kde byl faulován a získal penaltu. Pokutového kopu se chopil Fazekaš a poslal nás do vedení 1:2. V 42. minutě přišel další šok pro domácí, Polcar na středu poslal do brejku Fazekaše, který s jistotou poslal míč podél domácího brankaře a zvýšil na 1:3. Do kabin jsme tedy šli poměrně spokojeně. Druhý poločas začal, tak, jak první poločas končil. V 53. minutě na pravé straně Malátek vyslal přízemní míč na hranici velkého vápna, kde si naběhl Hloch a krásnou střelou vymetl pavučiny v pravém horném rohu soupeřovi branku. K naší spokojenosti jsme vedli 1:4 a mysleli jsme, že nás již čeká klidné utkání. To se mělo, ale rychle změnit - v 55. minutě domácí Hovorka využil mezery v záloze a vyslal zpoza šestnáctky střelu na prostředek brány, kde Helwig nestihl na střelu zareagovat v čas a už tak značně plachtící střelu pouze tečoval. V 57. minutě přišlo střídání, kdy Polcara na kraji zálohy nahradila další letní posila Baníku a to František Hána. Kdo by si byl myslel, že více dramatické to být už nemůže, tak se ale pletl. V 68. minutě domácí Červ přízemní střelou překonal Helwiga a drama bylo na světě. Na domácím celku bylo znát, jak je v euforii, jak vidí možnost urvat nějaký bod ze zápasu, který se pro ně nevyvíjel vůbec dobře, a dál ohrožovali naši branku. My naopak nedokázali získat zpět jistotu v přihrávkách a zakončení a zahodili jsme několik šancí, kdy například Fazekaš 2krát neuspěl proti gólmanovi. V 80. minutě ovšem přišel uklidňující gól, když Toman na středu našel krásným pasem Peclinovského a ten se vydal do brejku, při kterém nezazmatkoval a zvýšil náskok hostujícího celku na 3:5. Úplný klid pro hostující celek ovšem přišel až v 82. minutě, kdy střídající Hána poslal přízemní míč na hranici pokutového kopu, kde si opětovně výborně hrající Hloch naběhl a připsal si druhý gól v zápase. Domácí na toto již nedokázali zareagovat a my si tedy zaslouženě odvezli další 3 body.

Je nutno podotknout, že jsme po dlouhé době bojovali na hřišti jako tým, nic jsme si nevyčítali, naopak jsme se snažili jeden druhého podpořit a i to se mohlo ukázat jako rozhodující aspekt, proto, abychom se nevzdali a dál bojovali do úplného konce. Zisk 3 bodů je tedy zasloužený.

3. kolo

TJ Baník Zabrušany   1 (0) : (1) 3   FK Lahošť

První prohru v této sezóně jsme si připsali již ve 3. kole a to v domácím utkání s týmem FK Lahošť s konečným výsledkem 1:3 (0:1). Do zápasu jsme nevstoupili dobře, hned ve 3. minutě jsme inkasovali z hraniční situace, kdy se soupeřův útočník Michal Šmrha ocitl v 3 metrovém ofsidu, ale pomezní rozhodčí ofside neodmával a tabule ukazovala stav 0:1. Prvních 25 - 30 minut z naší strany bylo hrozných, hráči byli zaskočeni brzy inkasovanou brankou a nedokázali si přesně nahrát, nebo vytvořit jakoukoliv kombinaci. Ve 12. minutě viděl domácí Rejfek žlutou kartu za vulgaritu. Po první půlhodině hry jsme se probudili ze zimního spánku a hned několikrát zahrozili ve vápně soupeře. Jedna z našich největších příležitostí se naskytla ve 42. minutě, kdy kanonýr Urban zahodil obrovskou šanci a přestřelil prázdnou branku po přihrávce od Polcara. Do druhé poloviny zápasu jsme vstoupili hned se 2 změnami, Polcara na hrotu vystřídal Fazekaš a Hlocha na kraji zálohy nahradil Voráček. Do 15. minuty druhého poločasu byla hra vyrovnaná, ovšem vše se změnilo v okamžik, kdy Kůs zahrál rukou na brankové čáře, dostal červenou kartu a Šmrha proměnil pokutový kop. Prohrávali jsme 0:2. V 61. minutě vyběhla na hřiště ke své premiéře nová posila Baníku a to Zdeněk Kopačka, který přišel z Proboštova. V 70. minutě se opětovně prosadil střídající žolík Peclinovský, který 2 minuty předtím nahradil Urbana a pro domácí jakoby vzplál plamínek naděje, ovšem radost ze vstřelené branky netrvala dlouho. Hned v 71. minutě přišla odpověď a to krásným sólem od Lahošťského obránce Slaného. V závěru zápasu se oběvily šance na obou stranách, ta největší v 90. minutě, kdy Peclinovský nedokázal zpracovat přihrávku od Kadeřábka před prázdnou brankou a zahodil tak šanci snížit náskok soupeře.

V zápase jsme udělali několik chyb, které soupeř dokázal potrestat, využil oslabení a odvezl si 3 body. Je potřeba se poučit z těchto chyb a ukázat v příštím zápase, že chceme vyhrávat a ne prohrávat zápasy kvůli vlastním chybám.